sowa magazyn europejski - europäisches magazin - european magazine
| < Październik 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
www.flickr.com
stefan_kosiewski przedszkole oddali na burdel photoset stefan_kosiewski przedszkole oddali na burdel photoset
statystyka
Pisz swój dziennik w Internecie
niedziela, 07 marca 2010
Jan Jachimek: JA do trzeciej, czyli dwa do jednego
Szanowni
z przyjemnością informuję o terminach spektaklu Tomasza Jachimka, Jerzego Jana Połońskiego i Adama Sajnuka. Znani od lat z różnych formacji (Formacja Chatelet, kabaret Strzały z Aurory, Jachim Presents i Teatr Konsekwentny), spotkali się w końcu na jednej scenie.
spektakle:
13  marca godz. 20.00, scena Staromiejska, ul. Jezuicka 4 (dodatkowy spektakl o godz. 18.00)
21 marca godz. 20.00 Stara Prochownia, ul. Boleść 2 (dodatkowy spektakl o godz. 18.00)
 
rezerwacje biletów: rezerwacja@teatrkonsekwentny.pl

Tomasz Jachimek, od lat zaprzyjaźniony z Teatrem Konsekwentnym, napisał zabawny ironiczno – sarkastyczny tekst „[Ja]³ (Ja do trzeciej) czyli dwa do jednego”.  Historia jest prosta – 34 letni mężczyzna po zawale serca dowiaduje się w zwięzłych słowach od swego lekarza, iż życie po zawale to już kompletnie inna rzeczywistość: koniec beztroskiego życia, koniec ze spontanicznością, z przyzwoleniem na słabości i rozrywki. Również relacje międzyludzkie: kontakty z kobietami i przyjaciółmi to teren do wnikliwej analizy i przestrzeń do gruntownych zmian.

Ironiczny komentarz do rzeczywistości, do ludzkich przywar i nieracjonalnych przyzwyczajeń to jedna z cech charakterystycznych  dla tekstów Tomka Jachimka. Znany i lubiany kabareciarz tym razem na deskach Teatru Konsekwentnego w Starej Prochoffni pojawia się na scenie z Adamem Sajnukiem i Jerzym Janem Połońskim. To wyjątkowe trio charakteryzuje jedna paradoksalna cecha: tak samo jak znacząco  się różnią, tak samo są do siebie uderzająco podobni. Adaś – główny bohater „[Ja]³ czyli dwa do jednego” idzie przez życie w towarzystwie swoich dwóch najwierniejszych choć nieznośnych towarzyszy. Co z tego wyniknie?
 
więcej informacji o występach i współpracy:
 
Aldona Machnowska- Góra
0 602 469 909
jadotrzeciej.blogspot.com
a.machnowska@teatrkonsekwentny

czwartek, 21 stycznia 2010
23.01.2009 Discrete, Warszawa: Dervish, Cruchy

Szybko, w ostatniej chwili. Ale bedzie fajnie
Razem z Cruchym pojedziemy naprawde po bandzie.
Poraz pierwszy zagram moj nowy Live-act.
Zmiana wystroju klubu i oczywiscie nieziemska atosfera.
Zapraszam kochani.

Typ:
Spotkanie publiczne
Adres:
WARSZAWA, ZURAWIA 6/12
Czas:
od pojutrze 22:00 do najbliższa niedziela 05:00
Kontakt
dervish@dervbooking.com
Założyciel:
Pawel /Dervish/ Labrentz -
środa, 09 grudnia 2009
dziś w Centralnym Basenie Artystycznym niezwykły artystycznyod godz. 20 - SYLWESTER w CBA !!!
Centralny BASEN Artystyczny [logotyp]

Witajcie,

dziś w Centralnym Basenie Artystycznym niezwykły artystyczny  wieczór z MultiArtLab czyli Laboratorium Sztuk Wszelkich.  Zapraszamy od  godz. 20.00. Wstęp wolny!

MultiArtLab to Laboratorium Sztuk Wszelkich, łączące środowiska artystów różnych dziedzin: muzyki, video artu, tańca, performance, teatru i literatury. Ekipa MALu, której trzon stanowi pięcioro współtwórców, prezentuje otwarty i cykliczny projekt, który opiera się na improwizacji na zadany temat. Naszym głównym założeniem jest otwarcie na ewolucję twórczości i trzymanie ręki na pulsie przemian współczesnej kultury i sztuki. Z jednej strony pracujemy nad konkretnym dziełem literackim, którego bieżące stadium prezentujemy podczas imprezy MAL. Z drugiej – prezentujemy różne formy tańca improwizowanego podczas koncertów muzyki elektronicznej – live i wieloekranowych wizualizacji. Trzecim aspektem naszej pracy jest otwarcie się na interakcję z publicznością i nowe aspekty wnoszone przez kolejnych twórców - gości.

W dzisiejszym programie:

20:00 - muzyka Error808, wizualizacje MicroKino
20:20 - „Droga” spektakl Aleksandry Lemm
20:50 - taniec Karolina Łęcka, muzyka Error808, wizualizacje MicroKino
21:15 - „O!Tworzyć! bo Lucie...” przedstawienie zespołu MultiArtLab
22:00 - ,,Impro place'' zaczyn interaktywnej improwizacji otwartej na współdziałanie z publicznością, oprawa muzyczna Yaniv Mintzer (gitara), Artur Antonian (Mandragorod) – muzyka elektroniczna

„Droga” Aleksandry Lemm jest spektaklem tanecznym opartym na formie „Teatru Tańca”. Inspiracja przyszła ze wspólnych dyskusji, przemyśleń, spostrzeżeń, konfliktów i dojść do porozumienia.

Spektakl wolny jest od układania ruchu, czyli jego sztucznego formalizowania. Forma tworzy się sama. Występuje w nim dwójka tancerzy, Magdalena Bendek - aktorka i tancerka tańca współczesnego oraz Kacper Lipiński – tancerz Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu.
Tytuł spektaklu „droga” jest metaforą podejmowania decyzji, dokonywania wyboru, wyznaczania sobie celu, etapu w życiu, opowieści (historii), procesu – procesu twórczego, wyznaczania sobie miejsca w przestrzeni, początku i końca, przemijania.

„O!Tworzyć! bo Lucie...” to kolejna wersja improwizacji zespołu MultiArtLab na temat otwartego procesu tworzenia czyli współtworzenia - „Ja i Los ręka w rękę!” Wielowarstwowość tego procesu czyli kontekst osobisty i uniwersalny, relacja - świadomość i psyche, to proces dziejowy a to moja na niego odpowiedź, możemy pokazać dzięki współdziałaniu na żywo muzyka Piotra Michałowskiego (Nmls), wieloekranowych wizualizacji które wyświetlą Adam Błaszczyk i Adam Czygier i performerek: świadomość – Judyta Turan, psyche – Katarzyna Jaśkiewicz, metakobieta – Anna Juniewicz .
,,Impro place'' - przestrzeń do kreatywnego ruchu otwarta dla wszystkich, przedsmak Re:wizujnego Jam Session. Akcje rozpoczną Yaniv Mintzer(gitara, improwizacja), Joanna Ziemczyk(trapez) i Paulina Święcańska(improwizacja kontaktowa. A potem...tańczyć każdy może...

SYLWESTER w CBA !!!

O oprawę muzyczną zadba znakomity polski zespół reggae VAVAMUFFIN. Zaproszenie jednoosobowe w przedsprzedaży kosztuje 200 zł., ilość zaproszeń ograniczona. Jest możliwość rezerwacji stolika z miejscami siedzącymi, za dodatkową opłatą. Mile widziane akcenty jamajskie. W cenie biletu: alkohol ( whisky Ballantines, wódka Wyborowa, szampan), napoje bezalkoholowe, catering w formie bufetu.

Szczegółowe informacje i kontakt z organizatorami:

Maciej Białek 501 639 101 maciej_bialek@o2.pl

Paweł Miąsek 502 531 289 pawel_miasek@o2.pl

Do zobaczenia w Sylwestra!!!